Slovíčko dne

Slovíčko dne je seriál krátkých článků zaměřených na vybraná anglická slovíčka, ve kterých studenti často chybují (ve výslovnosti či použití) nebo jde o slova, která se běžně používají, ale učebnice na ně zapomínají, nebo jsou to prostě zajímavé fráze či idiomy.

Slovíčko dne naleznete v sekci Samostudium v horní části.

V každém článku se dozvíte, jak se slovíčka používají, jak se vyslovují, na jaké věci byste si jako studenti měli dát pozor, tedy v čem se často chybuje apod. Důležitou součástí je vždy i množství příkladových vět, kde slovíčka uvidíte prakticky použitá.

Slovíčka naleznete také v kalendářovém přehledu, který si můžete otevřít také z horní zelené lišty v sekci Samostudium. Po kliknutí na ikonu kalendáře se rozbalí přehled pro aktuální měsíc. Listovat lze zpětně všemi měsíci a každé slovíčko si přečíst.

V kalendáři jsou jednotlivé dny zabarveny tak, že hned na první pohled vidíte články, které jste četli a které nikoliv. Nepřečtená slovíčka dne jsou zobrazena bíle. Přečtené Slovíčko dne může mít oranžovou barvu (ta znamená, že jste článek alespoň otevřeli), zelenou barvu (článek jste si označili, že mu rozumíte, že ho považujete za naučený) a nebo červenou barvu (článek jste si označili, že mu nerozumíte a chcete se k němu vrátit).

Status si můžete ručně nastavit v dolní části každého článku.

Po skončení každého měsíce vytváříme vždy dva testy (výběr z možností A/B/C/D), které se zaměřují na probraná slovíčka z daného měsíce. Tyto kvízy se vždy zpětně objeví pod kalendářem za příslušný měsíc.

Slovíčka dne vycházejí ve dvou verzích – verze Classic, která je určena pro středně pokročilé a pokročilé studenty, a verze Basic, určená pro začátečníky. Pokud máte v aplikaci nastavenou úroveň Starter (A0) nebo Elementary (A1), bude se vám zde automaticky zobrazovat Word of the Day BASIC. Pokud máte nastavenou vyšší úroveň, bude se zde zobrazovat Word of the Day CLASSIC.

V kalendáři Word of the Day lze přepínat mezi verzemi CLASSIC a BASIC, takže si všichni mohou přečíst obě slovíčka pro daný den.

Slovíčka dne nezávisle na úrovni se zobrazují také ve výsledcích vyhledávání.