Co je English Me - učení angličtiny

English Me je online výuková aplikace pro výuku angličtiny, která se zaměřuje především na rozvíjení anglické slovní zásoby a gramatiky. Věnuje se ale také z nemalé části anglické výslovnosti, trénování poslechu s porozuměním a procvičování dovednosti překládat z angličtiny i do angličtiny.

English Me vychází s mnohaletých zkušeností autorů s výukovými programy, hrami a webovými stránkami, především z jejich známého výukového portálu Help for English, ze kterých zdarma čerpají denně tisíce Čechů.

Na které aspekty angličtiny se English Me zaměřuje?

Jazykové prostředky

  • Slovní zásoba – Procvičování a učení slovíček pomocí algoritmu spaced-repetition, integrovaný slovník (překladový i výkladový), slovní zásoba v kontextu, české vysvětlení použití slovíček, testy zaměřené na správné používání slovní zásoby, zaměření na tvary slov (pravidelné i nepravidelné), cvičení na odvozování slov a další aspekty slovotvorby…
  • Gramatiky – Články o gramatických jevech v češtině, testy a cvičení zaměřené na gramatiku s vysvětlením odpovědí, pilování gramatických jevů formou drilu…
  • Pravopis – Důraz na správný pravopis angličtiny ve cvičeních, články o pravopisných zvláštnostech a změnách…
  • Výslovnost – Přepisy výslovnosti slovíček v britské i americké angličtině, nahrávky výslovnosti slovíček i vět v britské a americké angličtině, články o správné výslovnosti, videa se správnou výslovností…

Řečové dovednosti

  • Čtení s porozuměním – Články a povídky v angličtině zaměřené na souvislé čtení s otázkami na porozumění
  • Poslech s porozuměním – Testy na poslech s porozuměním, články a povídky v angličtině k poslechu, aktivity zaměřené na trénink poslechu
  • Mluvení – Na mluvení se zaměřuje partnerská služba italki, která není zahrnuta v ceně předplatného

Další

  • Překlady – Překladová cvičení do/z angličtiny, překlady vět v článcích i cvičeních (skryté, aby si student nejprve mohl zkusit větu přeložit sám)…
  • Sociokulturní aspekty jazyka – Články o reáliích, rozdíly mezi formální a neformální angličtinou, hovorová angličtina…

Úroveň angličtiny

English Me je vhodné pro všechny úrovně pokročilosti, od naprostých začátečníků až po pokročilé angličtináře, kteří směřují k nejvyššímu stupni C2. Po absolvování úvodního rozřazovacího testu (nebo manuálním zvolení úrovně) aplikace přizpůsobí svůj obsah úrovni uživatele. Úroveň si lze kdykoliv měnit.

Věk uživatelů

Aplikace je vhodná pro téměř všechny věkové skupiny, od školních dětí, přes dospělé až po seniory. Některé funkce aplikace lze používat i s dětmi, které ještě neumí číst a psát, tam je ale nutná asistence starších (lze používat např. bleskové obrázky či zkoušení slovíček bez psaní odpovědí).

Přístroje, na kterých English Me funguje

English Me funguje online, nemusí se tedy instalovat. I když aplikace obsahuje desítky tisíc slovíček, vět, nahrávek, fotografií apod., nezabere v paměti počítače, tabletu či mobilu žádné místo. Navíc k svému uživatelskému profilu má uživatel přístup odkudkoliv prostřednictvím svých přihlašovacích údajů (e-mailu a hesla). Jedno cvičení tedy může udělat na počítači, druhé na telefonu a třetí na tabletu. Na všech přístrojích bude mít své statistiky, svá cvičení, své okruhy slovní zásoby.

Instalace do přístroje

Používáme technologii, díky které si můžete englishme! stáhnout na plochu počítače, tabletu nebo telefonu jako aplikaci. (Nejedná se však o plnou aplikaci, která by fungovala i bez internetu.)

Na počítači uvidíte po přihlášení do englishme! v adresovém řádku prohlížeče (funguje zatím pouze v Chrome, Edge a některých dalších prohlížečích) tuto ikonku:

Klikněte na ni a englishme! si nainstalujte do počítače. Na ploše by se měla začít zobrazovat naše barevná ikonka.

V mobilních telefonech je postup jednodušší. Po přihlášení do englishme! by se (v prohlížeči Chrome, Samsung Internet a některých dalších) dole na obrazovce měla zobrazit informace, že se tato stránka dá stáhnout jako aplikace. Potvrďte/přijměte nabídku a englishme! se nainstaluje. Ikonku englishme! pak najdete mezi ostatními apkami.

Aplikaci nehledejte na Google Play, App Store či Microsoft Store. Pracujeme ale na tom, aby i tam byla naše apka dostupná.