Jak mohu procvičovat mluvení?

Aplikace English Me jako taková se na dovednost mluvení nezaměřuje. Věříme, že mluvit se nejlépe naučíte komunikací s živými lidmi. K tomu doporučujeme využít vynikající portál našeho partnera italki.com, kde pořídíte hodiny konverzace s rodilými mluvčími za super ceny.

Hodiny konverzace za super ceny

Italki je služba, která studentům angličtiny (a dalších světových i nesvětových jazyků) zprostředkovává online učitele. Po registraci (která je zdarma) začnete tím, že si vyberete jazyk, který se učíte. Potom se vám již otevře nabídka učitelů. Vybírat můžete z tisíců učitelů angličtiny! Hodiny jsou navíc cenově velmi dostupné. Hodinu konverzace s rodilým mluvčím pořídíte už za cenu 150–250 Kč!

Vyberte si svého ideálního učitele

Každý učitel má v italki krátké úvodní video, kde se krátce představí a řekne něco o své výuce. Vybírat tedy můžete i na základě osobních sympatií. Podle dalších kritérií ale samozřejmě také:

  • jazyk – Hledat budete pravděpodobně angličtinu, ale vyzkoušet můžete i jakýkoliv jiný jazyk.
  • typ hodiny – Nabízí se různé typy hodin. Kromě konverzace jsou k dispozici i klasické hodiny zaměřující se na gramatiku, přípravu na zkoušky, obchodní angličtinu, výslovnost a trénink přízvuku, angličtinu pro děti a další.
  • čas hodiny – Snadno najdete učitele i podle toho, kdy se to konkrétně hodí vám. Zadejte třeba, že hledáte učitele na sobotní dopoledne, či jakýkoliv jiný čas.
  • odkud učitel je – Pokud je pro vás důležitá regionální varianta angličtiny, zadejte, že požadujete učitele spíše ze Spojeného království či USA, nebo případně z Austrálie, z Kanady apod.
  • typ učitele – Na italki najdete profesionální certifikované učitele (které si italki důkladně prověřuje), ale také neprofesionály, tzv. komunitní učitele. Profesionálové bývají o něco dražší.
  • cena – Do filtru si můžete zadat také cenové rozmezí, které si můžete (či chcete) dovolit.

Pak už si můžete v klidu projít vyfiltrované učitele, podívat se na jejich videa a přečíst si hodnocení, které jim napsali jiní studenti. Pokud by vás cokoliv o učiteli zajímalo, můžete mu také poslat zprávu a na cokoliv se zeptat.

Jste přesvědčeni, že jste narazili na toho pravého? Stačí pár kliknutí a můžete si u něho hned sjednat první hodinu. Objednání jedné hodiny vás nijak nezavazuje k tomu, abyste s daným učitelem pokračovali. Klidně jich takto vyzkoušejte deset.

Mnoho učitelů nabízí půlhodiny, třičtvrtěhodiny i celé hodiny. Z jejich kalendáře si vyberete vhodný čas, potvrdíte a zaplatíte. Platí se kartou za každou hodinu zvlášť, ale zakoupit si můžete i balíček více hodin najednou. Možný je i nákup kreditu (třeba zaplatit 2000 Kč předem), abyste nemuseli hodiny platit vždy zvlášť.

Průběh online hodiny angličtiny na italki.com

Hodiny probíhají přímo v prostředí italki formou videohovoru. Není do počítače potřeba vůbec nic instalovat, stačí se ve stanovený čas připojit a užít si svoji hodinu. K dispozici je i sdílení obrazovky nebo chat. Obsah chatu po skončení hodiny nemizí, ke všem poznámkám se tak můžete kdykoliv vrátit.

Získejte kredit 10 dolarů

Zaregistrujte se do italki tím, že kliknete na následující odkaz, utraťte na italki minimálně 20 dolarů (cca 2 hodiny konverzace) a získejte bonusový kredit 10 dolarů!

Zaregistrujte se do italki.com

Osobní zkušenost Marka Víta

Marek Vít, jeden z autorů English Me a Help for English, italki.com důkladně osobně otestoval. V italki absolvoval v posledním měsíci cca dvacítku hodin vietnamštiny (pro začátečníky) a konverzace ve španělštině (pro pokročilé). Celkem si vyzkoušel asi deset různých učitelů. A jeho dojmy? Velmi pozitivní, a to jak co se týče učitelů, tak celého prostředí italki. Vše je velmi jednoduché a intuitivní. Všechny absolvované hodiny byly přínosné, zajímavé a cenově velmi příznivé.

Závěrem

Stránky italki.com jako doplněk k naší aplikaci English Me jednoznačně doporučujeme. Některé konkurenční aplikace nabízí prvky zaměřené na mluvení, ale nic se nevyrovná opravdové komunikaci s živým anglicky mluvícím člověkem. Učte se tedy s naší aplikací všechny ostatní aspekty angličtiny a k tomu si zakupte jednu až dvě hodinky (nebo půlhodinky) týdně konverzace na italki.com.