Obecné testy a cvičení

Poslední část sekce samostudium jsme nazvali obecné. Kromě možnosti vygenerovat si obecný test na slovní zásobu a gramatiku zde najdete i další druhy cvičení.

Pro mírně pokročilé angličtináře zde máme testování v podobě hláskování, tedy přepis slov, která uslyšíte vyhláskována po jednotlivých písmenech. Najdete zde i náš ucelený „Kurz pro začátečníky“ (viz šedý rámeček výše).

Vedle těchto aktivit zde ještě máme další dvě velice populární druhy cvičení – překladové a poslechové doplňovačky. Koncept je vždy stejný – nejprve si vyberete obtížnost (kolik chybějících slovíček budeme muset doplnit) a pak se vrhnete na testování.

Buď vidíte českou větu a anglický překlad, kde chybí několik slov (viz výše), nebo si poslechnete větu v angličtině (můžete i několikrát po sobě, často je možno zvolit si větu namluvenou britským či americkým rodilým mluvčím) a vaším úkolem je doplnit chybějící slova.

V těchto cvičeních si můžete upevnit slovní zásobu, skladbu věty a nebo si prostě trénovat překlad. Možností je tu téměř neomezeně. I kdybyste již všechny věty v databázi měli probrané, program v nich pokaždé může vynechat něco jiného a vy si tak procvičíte jiné aspekty angličtiny.

Poslechové cvičení pomůže studentům zvyknout si na mluvenou podobu angličtiny a procvičit si anglický pravopis v kontrastu se zvukovou podobou. Poslechová cvičení v kurzech, testech apod. pro ně již nebudou takovým problémem a už vůbec se nebudou muset obávat tzv. anglických diktátů, které bývají součástí testování na základních i středních školách.