Motivační kalendář

Motivace je při učení jazyků jistě důležitá. Někdo jí má na rozdávání, u jiného to třeba trochu vázne. V naší aplikaci jsme proto připravili jakýsi „motivační kalendář“, který vám možná pomůže překlenout dny, kdy se vám do učení moc nechce.

Princip je velice jednoduchý. Za každou dokončenou aktivitu dostáváte tzv. zkušenostní body podle toho, jak jste byli úspěšní.

Pozn.: Za každou aktivitu, kde je alespoň jedna otázka zodpovězena správně, získáte 10 bodů (10 xp), při úspěšnosti 80 % a vyšší pak dalších 5, celkem tedy 15 bodů (15 xp).

Získané body xp vám přehledně evidujeme. Na hlavní stránce je vidíte graficky zakomponované v měsíčním kalendáři. Světle zelenou barvou se zobrazují dny, kdy jste získali 10 bodů nebo více, sytější zelenou dny, ve kterých jste získali 30 bodů či víc, a nejtmavší zelenou jsou označené dny, kdy jste dosáhli skóre alespoň 70 bodů.

Vaším cílem by mělo být mít co nejzelenější kalendář. A pokud nebude zrovna sytě zelený, nevadí. Je ale dobré snažit se, abyste měli co nejméně šedých polí. Ideální je pak samozřejmě nevynechat ani jeden den.

Čím zelenější váš kalendář bude, tím větší pokroky v angličtině budete mít. Cílem je učit se každý den, i kdyby se jednalo jen o pár v telefonu vyplněných cvičení.