Rejstřík pro slovní zásobu

Pokud Vás zajímá konkrétní téma slovní zásoby, o kterém jste se právě učili v kurzu nebo četli v knize, naleznete ho v části Rejstřík pro slovní zásobu.

V rejstříku naleznete stromově uspořádané jevy týkající se anglické slovní zásoby.

Rejstřík pro slovní zásobu

V seznamu jevů můžete také snadno vyhledávat, do vyhledávacího okénka zapisujete jev, který potřebujete, a počítač již v průběhu zapisování zužuje nabídku. Vyhledává na základě názvů kategorií (v češtině i angličtině) a klíčových slov.

Vyhledávání v rejstříku

Rejstřík pro slovní zásobu naleznete v Navigaci, v části Slovní zásoba.

Detail jevu

V rejstříku pro slovní zásobu můžeme vybrat libovolný jev, který nás zajímá, po kliknutí na jeho název se přehledně zobrazí články, testy a okruhy slovní zásoby, které se týkají daného jevu.

Vyhledávání v rejstříku

Teorie

Přímo v English Me můžete číst vysvětlení gramatiky či záludností týkajících se slovní zásoby. K dispozici jsou stovky článků. Nemusíte přeskakovat z English Me na Help for English!

Testy

Každý jev má přiřazené i ucelené testy, které Vám pomohou si daný jev procvičit. Kromě již hotových testů si můžete nechat test sestavit počítačem z celé databáze testových otázek. Zvlášť je tu možnost vygenerovat nový test z otázek pro nastavenou úroveň pokročilosti i z celkového počtu otázek bez ohledu na obtížnost.

Okruhy slovní zásoby

Některé jevy na slovní zásobu mohou mít přiřazeny i konkrétní okruhy – uvidíte tedy jaká slovíčka se tématu týkají a můžete si je snadno procvičit.